Szukamy biura rachunkowego

Już na etapie zakładania i tworzenia nowej firmy zwykle myślimy o tym, w jaki sposób zajmiemy się wszystkimi powiązanymi z nią sprawami. Nadmierna samodzielność w niczym nam nie pomoże. Nie ma takiej opcji, abyśmy sami zdołali zarządzać całą księgowością, jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią do czynienia. Nie bójmy się zatem powierzać takich spraw osobom z zewnątrz. Biuro rachunkowe może nam tylko pomóc. A oto kilka rad, dzięki którym na pewno właściwie je wybierzemy.

Koniecznie sprawdźmy, czy wybrane przez nas biuro jest ubezpieczone. To bardzo ważny aspekt, którego nie wolno nam pominąć biuro księgowe. Niestety – jak podają liczne strony nawet co czwarte biuro może niewłaściwie się ubezpieczać, korzystając z polis o nieodpowiednim i niewystarczającym zakresie. Podstawowy pakiet ubezpieczeniowy zwykle nie jest dobrym wyborem. Zazwyczaj nie zapewnia on optymalnej ochrony ani biurze rachunkowemu, ani nam samym. W przypadku nawiązania współpracy z nieodpowiednio ubezpieczającą się firmą ryzykujemy licznymi problemami podczas egzekwowania odszkodowań. A nigdy nie możemy mieć stu procentowej pewności, czy o te odszkodowania nie będziemy musieli sami się ubiegać. Lepiej więc dmuchać na zimne. Dobre biuro na pewno będzie porządnie ubezpieczone i zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo oraz ochronę naszych finansów.

Każda współpraca – niezależnie od jej charakteru – może przebiegać pomyślnie tylko wtedy, gdy dwie strony doskonale się rozumieją, potrafią się dogadać i dążą do identycznego celu. A czasem jest tak, że jakaś firma po prostu nam nie pasuje i to bez konkretnego powodu. Biuro księgowe tworzone jest przez ludzi takich jak my. A tak to już w życiu bywa, że z niektórymi osobami szybko nawiązujemy świetny kontakt, podczas gdy z innymi – choćbyśmy nie wiem jak się starali – w ogóle nie potrafimy się dogadać. Szukajmy więc biur, które będą w stanie zrozumieć nasz biznes, jego politykę i jego potrzeby. Szukajmy biur, które nie będą trzymać się pewnych sztywnych rozwiązań i zawsze zaskoczą nas swoim nowoczesnym podejściem do świadczenia usług.